انتخاب فلپ دیسک مناسب

چگونه یک فلپ دیسک مناسب کارمان انتخاب کنیم؟

برای انتخاب یک فلپ دیسک مناسب ابتدا باید این پنج متغیر را مد نظر داشته باشید.

تهیه شده توسط: دیوید لانگ

فلپ دیسک ها یا چرخ های ساینده سنباده ای لایه برداری سریع و یکنواختی را ارائه می دهند، و قادرند سطح کار را ساب کاری کرده و نقاط جوشکاری را با سطح کار هم سطح نمایند و در بیشتر موارد پرداخت کاری نمایند و همه این کار ها تنها با یک صفحه سایش یا فلپ دیسک انجام می شود.

 

مزایای فنی فلپ دیسک ها:

در طول دهه های گذشته، فلپ دیسک ها رشد بکارگیری فلپ دیسک ها در میان محصولات سایشی بیشترین رشد بکار گیری در صنعت آهنگری و فلزکاری را داشته اند. از نقطه نظر عملکرد این محصولات سرعت بالاتری در لایه برداری داشته و کار ساب، اختلاط فلز جوشکاری شده و پرداخت کاری را انجام می دهند که در مجموع هزینه کمتری برای کاربر به همراه دارند. این صفحه ها همچنین دمای کمتر و نتیجتاً استهلاک کمتری داشته و کمتر می سوزند. “همچنین خطر کمتری نیز دارند.”

از نقطه نظر کاربر، فلپ دیسک ها بنا به چندین دلیل مورد توجه و ترجیح هستند. فلپ دیسک سبکتر بوده، کنترل آن راحت تر بوده و تعویض آن نیاز به زمان کمتری می باشد. کاربر همچنین لرزش خیلی کمتری را تجربه کرده و نتیجتاً خستگی کمتری ایجاد می کند، در حالیکه به طور قابل توجه ای صدای کمتر ایجاد می کنند.

 

شکل فلپ دیسک ها:

از آنجاییکه فلپ دیسک ها را به طور اخص می توان روی دستگاه های فرز نود درجه بکار برد، این صفحه ها طوری طراحی شده اند که دارای یک هاب می باشند که زبانه ها روی آن قرار گرفته و روی زبانه ها با سطح کار در تماس می باشند. زبانه ها را می توان به صورت تخت یا زاویه دار روی سطح کار بکار گرفت. شکل صفحه یا دیسک چه به صورت مخروطی (نوع ۲۹) باشد و چه تخت (نوع ۲۷)، هریک دارای ویژگی های عملکرد متفاوتی می باشند.

 

        فلپ دیسک نوع ۲۹ – مخروطی

 

        فلپ دیسک نوع ۲۷ – تخت

 

دیسک نوع ۲۹ مخروطی شکل

بهترین انتخاب برای لایه برداری سریع و شدید

  • در شکل مخروطی یا نوع ۲۹ زبانه ها نسبت به هاب دارای زاویه بوده و ممکن است برای کار روی سطح تخت یا لبه ها بکار گرفته شوند
  • زاویه های زبانه ها تماس خیلی بهتری برای لایه برداری سطوح تخت بین صفحه و سطح کار ایجاد می نماید
  • بهترین انتخاب هنگامی که سرعت و میزان لایه برداری اولویت اول در انجام کار باشند

دیسک نوع ۲۷ – تخت

بهترین برای پرداخت کاری

  • در مرتبه اول برای کار روی سطوح تخت بکار گرفته می شوند
  • بهترین انتخاب برای هم سطح کردن و نتیجه ای صاف و نرم

 

مواد صفحه پشت فلپ دیسک ها

دومین سوال اصلی هنگام انتخاب یک فلپ دیسک نوع جنس صفحه پشت دیسک می باشد. تمام فلپ دیسک ها از زبانه ها کاغذ سنباده که روی یک صفحه سخت چسبیده اند، ساخته شده اند. این صفحه سخت پشت دیسک است که هنگام کار پایداری لازم را فراهم می سازد، این صفحه ها با سه نوع مواد ساخته می شوند:

 

     فلپ دیسک با پشت فایبر گلاس

صفحه پشتی با جنس فایبر گلاس: صفحه از جنس فایبرگلاس کمک می کند تا لرزش هنگام کار جذب شده و لکه ای به جا نماند. فایبرگلاس یا رشته های شیشه ای معمول ترین ماده می باشد چرا که این ماده بسیار مقاوم و وزن بسیار کمی دارد.

صفحه پشتی از جنس پلاستیک: این روزها این نوع ماده برای ساخت صفحه پشتی فلپ دیسک بسیار شایع شده است، چراکه این ماده بسیار شکل پذیر بوده و انعطاف پذیر می باشند، که منجر به استفاده و کاربرد بیشتر از زبانه ها می شود، خصوصا وقتی کار ترکیب سطوح و نقاط جوش و پرداخت کاری انجام می شود.

 

  فلپ دیسک با صفحه پشتی پلاستیکی

صفحه پشتی از جنس آلومینیوم: این نوع ماده کمترین محبوبیت را در ساخت فلپ دیسک ها دارند، ولی این جنس برای کارهایی که نیازمند قدرت و فشار خیلی بیشتری هستند مناسب می باشند. صفحه های از جنس آلومینیوم از بین نرفته و باید بازیافت شوند.

 

 

تراکم زبانه ها و ساینده ها

تعداد، زاویه و فاصله زبانه های سنباده روی صفحه پشتی یا صفحه نگهدارنده، ممکن است متفاوت باشند. این موضوع را می توان تراکم زبانه ها نامید. بسیار مهم است که دیسک با تراکم مناسب را برای کاربرد خود انتخاب نمایید، تا بهترین نتیجه حاصل شود. البته انتخاب مناسب منوط به وجود انتخاب های متعدد است.

دانه بندی سنباده ها یا ساینده ها

احتمالا، مهمترین اصل در فلپ دیسک ها و انتخاب آنها نوع دانه های ساینده روی زبانه ها و اندازه دانه بندی روی آنها می باشد. برای فلزکاری سه نوع ماده ساینده یا سنباده اصلی وجود دارد:

سرامیک اکسید آلومینیوم (سرامیک آلومینا) –  با آخرین ابتکار در صنعت سایش و برش، این دانه های میکرو به طور پیوسته تیز ترین لبه های سایش و برش را فراهم می کنند. این فن آوری (سرامیک اکسید آلومینیوم) سریع ترین سایش و برش را با بهینه ترین استفاده از تمام دانه های بکار برده شده را با بیشترین طول عمر فراهم می سازند، خصوصا روی موادی نظیر استیل یا مواد آلیاژ بالا.

اکسید آلومینیوم زیرکونیا این یک ترکیب عالی از دانه های زیرکونیا و اکسید آلومینیوم است که بهترین نسبت هزینه – برش را فراهم می سازد. این یک انتخاب بسیار عالی برای کار روی فولاد با کربن متوسط می باشد.

اکسید آلومینیوم ساینده اصلی و اولیه  برای فلزکاری، این محصول برای کارهای کوچک تر توصیه می شود، جایی که محصولات با هزینه پایین و مدام مورد نیاز است.

دانه بندی یا اندازه های دانه های سایش

دانه بندی آخرین عاملی است که شما برای انتخاب دیسک یا صفحه مناسب لازم است بدانید. در واقع دانه بندی به معنی زبری یا نرمی ساینده می باشد.

فلپ دیسک ها یک راه حل مناسب برای بیشر کارهای فلز کاری می باشد. بیشتر تولید کنندگان دیسک هایی با اندازه ۱۰۰ تا ۱۸۰ میلیمتر را تولید و عرضه می کنند تا قابلیت نصب روی معمول ترین دستگاه های فرز را داشته باشند. برای انتخاب بهترین صفحه و بهترین نتیجه ساب کاری، آمیزش جوش و فلز و پرداخت کاری با کارشناسان فروش مشورت کنید.